Son Sürat Edebiyat

345 KAYITLI ÖĞRENCİ
 • mukaddes temel’in profil fotoğrafı
 • Simge Gizem YAZAR’in profil fotoğrafı
 • Fatma Nur’in profil fotoğrafı
 • Esin Pehlivanlar’in profil fotoğrafı
 • Ömer Tuna’in profil fotoğrafı

2017 LYS’ye kadar sınırsız izleme imkanı!

Aşağıda belirtilen LYS Edebiyat konuları, hafıza teknikleri ve görsel teknikler kullanılarak bir seminer ile anlatılmakta ve öğrencilere sunulmaktadır.

Seminerin amacı, öğrencilerin hafızalarına kalıcı olarak almakta çok zorlandıkları ve yetiştiremedikleri edebiyat konularını, kısa sürede kalıcı olarak hafızaya almalarını sağlamaktır.

1. Cumhuriyet Dönemi Coşku ve Heyecanı Dile Getiren Bölümler

Cumhuriyet Dönemi Şiir bölümü ‘’Coşku ve Heyecanı Dile Getiren Metinler’’ olarak isimlendirilir. Sebebi şiirlerin insanların duygu ve düşüncelerini coşku ve heyecanlı bir şekilde dile getirmesidir. Bu bölüm Cumhuriyet Dönemi Şiirlerinin ve sanatçılarının genel özelliklerini içermektedir.

2. Cumhuriyet Dönemi Anlatmaya Bağlı Metinler (Roman-Hikaye)
Bir ya da birden çok olay çevresinde oluşan ve okura yazı yolu ile oluşan metinlerdir. Bu bölüm Cumhuriyet Dönemindeki yazılı oluşan bu metinlerin ve sanatçıların özelliklerini içermektedir.

3. Cumhuriyet Dönemi Göstermeye Bağlı Bölümler (Tiyatro)
Olayı bir topluluk önünde canlandırma esasına dayanan metinlerdir. Bu Bölüm Cumhuriyet Dönemi Göstermeye Bağlı Metinlerin ve sanatçılarının özelliklerini içerir.

4. Cumhuriyet Dönemi Öğretici Metinler (Deneme-Makale-Eleştiri-vb.)
Bilgi ve haber vermek, ikna etmek, kanıları değiştirmek, uyarmak, düşündürmek, yönlendirmek, tanıtmak gibi amaçlarla yazılan metinlerdir. Bu bölüm Cumhuriyet Dönemi öğretici metinlerin ve sanatçılarının özelliklerini içerir.

Arap ve İran edebiyatının etkisi ile medrese eğitiminden geçmiş seçkin kişilerin yazılı olarak oluşturduğu edebiyattır. Bu bölüm Divan Edebiyatı anlayışı ile verilmiş eserlerin, sanatçıların ve bu edebiyatın özelliklerini içerir.

Sözlü edebiyatın uzantısıdır. Halkın ürettiği sözlü eserlerden oluşur. Dil, biçim ve konular halk kültürüne sıkı sıkıya bağlıdır. Bu bölüm Halk Edebiyatı eserlerinin, sanatçılarının ve bu dönemin özelliklerini içerir.

Servet-i Fünun ya da Edebiyat-ı Cedide ismiyle bilinir. Türk edebiyatında Doğu-Batı mücadelesinin anlatıldığı bir dönemdir. Bu bölüm, Servet-i Fünun Dönemi Edebiyatı eserlerinin, sanatçılarının ve bu edebiyatın özelliklerini içerir.

I.Dönem Tanzimat Edebiyatı
Bu bölüm, I.Dönem’de yazılan Tanzimat Edebiyatı eserlerinin, sanatçılarının ve bu edebiyatın özelliklerini içerir.

II.Dönem Tanzimat Edebiyatı
Bu bölüm, II.Dönem’de yazılan Tanzimat Edebiyatı eserlerinin, sanatçılarının ve bu edebiyatın özelliklerini içerir.

Milli edebiyat hareketi bir dil hareketidir. Milli Edebiyat ise, sade Türkçe’nin savunulduğu, hece ölçüsü kullanma, günlük konuşma dili ile yazma gibi yazılı çalışmaları içeren bir edebiyattır.

Servet-i Fünun topluluğunun dağılması ile bazı sanatçılar yeni ve farklı bir edebiyat topluluğu oluşturma çabasına girdiler. Oluşturdukları topluluğu da “geleceğin aydınlığı” anlamına gelen “Fecr-i Ati”  Topluluğu adını verdiler. Her ne kadar farklı olmaya çabalasalar da edebiyat dünyası açısından Servet-i Fünun’un devamı olmaktan kurtulamadılar.

Söz sanatları, diğer bir deyişle edebi sanatlar, ifade edilmek istenileni kelimelerin yalın anlamları dışına çıkarak ifade edilmesidir.

Aynı görüşte olan sanatçıların belirledikleri  kriterler ile yapıtlarını ortaya çıkarmalarıyla edebi akımlar ortaya çıkmıştır. Bu akımların ortaya çıkışında toplumsal ve bireysel gelişimler, dönemin bilimsel ve teknolojik durumu gibi pek çok etken etkili olmuştur.

Bu bölüm tüm dönemlerde yazılan hikaye, roman, tiyatro, vb. eserlerin özetlerini içermektedir.

Ders Yorumları

5

19 ratings
 • 5 Yıldız19
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. Fatma Güngör’in profil fotoğrafı

  Sayısaldan eşit ağırlığa geçmiş ve sıfır edebiyat bilgisi olan biri olarak bu eğitimi almaya karar verdim. Başta ön yargılıydım. İnternet üzerinden olmasıydı beni tedirgin eden. 2 gün oldu paketi alalı ve çok memnunum. Gamze hocam muhteşem anlatıyor. Gökhan hocam, Gamze hocam ve Neşe abla gerçekten çok güzel ilgileniyorlar. Hepinize çok teşekkür ederim 🙂

 2. M Ahmet Sucu’in profil fotoğrafı

  Mükemmel

  Yani bu sene başında edebiyattan 30 yapabilir miyim diye düşünürken hızır gibi yetiştiniz Allah razı olsun şu anda hedefin 50 tereddüt eden arkadaşlar vardır illa ki yani ben kefilin bi ise yaramaz burada kefellik ama gönülden alabilirler yüksek derecede tavsiye ediyorum özellikle click meetingdeki motivasyon eğitimiyle çok güzel oluyor en sevdiğim kısmı orası kafamdaki bütün soru işaretlerini oradan alabiliriyorum. Tekrar tekrar teşekkürler

 3. gülüstan buğdaycı’in profil fotoğrafı

  inanılmaz :) :) <3

  seti aldığımda hiç bu kadar yararlı olacağını zannetmiyordum okula giderken her yerde aklımda inş lys umduğumuzu buluruz gamze hocam çok eğlenceli anlatıyor imkanı olan varsa almasını şiddetle tavsiye ediyorum 🙂 iyi ki varsını gri koçç 🙂 <3

 4. Kübra ünal’in profil fotoğrafı

  Ön yargılarınızı yıkın...Gerçekten mükemmel...

  ilk önce şunu söylemek istiyorum başta elbette ön yargım çok fazlaydı bence normal, hatta o youtube da ki videoları izledikten sonra bile hala ön yargım devam ediyordu sonra anladım ki bu sadece dinlemekle olmayacak sonra notlar almaya başladım dershaneye gidip gelirken okumaya ve hikayeyi hatırlamaya çalıştım ve gerçekten çok etkili oldu.En büyük korkularımdan biri ise bir eser sorulduğunda hikayeyi oluşturmadan cevap veremememdi bu eğitim öyle bir şey ki hem sorulana hızlı cevap veriyor hem de hikayeyi hemen oluşturabiliyorsunuz gerçekten bu benim saniyelerimi alıyor. Çok fazla verim aldım ellerinize,emeğinize sağlık.Herkese tavsiye ederim.

 5. Aynur METİN’in profil fotoğrafı

  Teşekkürler

  Merhabalar 🙂 Hayallerim doğrultusunda ani bir karar değişikliği yaparak ygs sınavından sonra mf’den tm’ye geçtim.Ve herkes gözümü edebiyat konusunda korkutmuştu.Ve gerçekten de zor görünüyordu.Eğitimi yeni aldım ama alır almaz faydasını gördüm, edebiyat ezber ama her şeyden önce mantığını kavramak asıl olay.Gamze Hocam bunu gerçekten çok mükemmel bir şekilde başarmış.Şuan daha yeni almama ve uzun süre sayısalcı olarak sözel derslerine karşı bilgi sahibi olmama rağmen soru çözebiliyorum.Ve bu benim için inanılmaz. Emeği geçen herkese teşekkürler.Allah razı olsun 🙂

 6. özge’in profil fotoğrafı

  Mükemmeli yakalamışsınız :)

  Edebiyat çalışmayı seviyordum ama aklımda kalmıyor diye çok üzülüyordum. bir ay oldu sanırım alalı ve aldığım gibi de başladım seminerlere. gerek seminerleri almadan önce gerek aldıktan sonra tüm sorularıma bir gün içinde cevap veren sizlere çok teşekkür ederim 🙂 çok güzel ilgileniyorsunuz click meeting ‘te olsun sol taraftaki mesaj kısmında olsun. konu aralarına çok güzel videolar yerleştirmişsiniz. sabırsızlıkla sözlerden sonra kısacık videoların gelmesini bekler oldum. İyiki üye olmuşum ve iyiki keşfetmişim sizi 🙂 çoook teşekkürler herşey için

 7. Zeyitcan Akyüz’in profil fotoğrafı

  SÜPER ÖTESİ :)

  Bu eğitimi almadan önce tereddüt içerisindeydim hukuk fakültesini nasıl kazanacağım diye düşünüyordum ama eğitimi aldıktan sonra tamamdır ya ben hukuk fakültesini kazandım diyebiliyorum sizler sayesinde. Eğitim bitince ve lys’ye girdiğimde İnşAllah Allah’ın izniyle hukuk fakültesini bu eğitim sayesinde kazandım diyebileceğim emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 🙂

 8. Betül Çelik’in profil fotoğrafı

  Mükemmel..

  Arkadaslar siddetle tavsiye ediyorum almanizi ben Tm ciyim inanin alirken cok kararsiz kaldim internetten yani sonucta tanimadgim bilmedigim insanlar ya ise yaramazsa dedim işe buradaki yorumları okuyarak başladm belki kararsiz kalanlar okur diye simdi ben de yorum yapiyorum. 400 bindeyim hayallerim lys de bunu 40-30 binlere cekmek, bunun nasil olabilecegini dusundum Edebiyat yapmadan olamaz dedim ve bu paketi aldim inanin edebiyat hakkinda zerre kadar sey bilmezken cumhuriyeti bile su gibi ictim. Evet bu paketle edebiyati 1 haftada bile halledebilirsiniz ama daha onceden alirsaniz son haftalarda zaten edebiyatim tamam diye cok cok rahat bir psikolojide olursunuz benim tavsiyelerim nese hocamizin gamze hocamizin gokhan hocamizin bizlere karsi ilgisi mukemmel onlara cok tesekkur ediyorum. Hayallerimi suya dusurmedim cunku edebiyati hallettim 🙂 Imkaniniz elveriyorsa , Almakta geç kalmayın, değilse sınava 1 hafta kala bizim kafamız rahatken siz strese kalir gecelerin bekçisi olursunuz..

 9. burçin ertik’in profil fotoğrafı

  Eğlenerek öğrenmek ??

  Eğlenerek öğrenmek nedir öyle şey olur mu yaa diyodum,oluyomus. Bu eğitim gerçekten bambaşka. Aylar önce gokhan hoca edebiyatla ilgili çalışmalarımız var dediği zaman’dan beri bekliyodum ben bu eğitimi ygs den hemen sonra almalıyım dedim ve aldım.İyi ki almışım. Gamze hoca gerçekten çok çok çok iyi bir kere en önemlisi sizi anlayan biri var karşınızda..
  Özellikle ygs sonrası ben çok üzülmüştüm hem mezunum hem beklediğimden kötü bir srıalama geldi ama sonra bu eğitim aklıma geldi ygs sonucumu kabullenip eğitimi aldım ve gamze hoca sayesinde kendime güvenim geldi.Çünkü anladımki edebiyat zor değil gamze hocayla . Şuan edebiyattan çok az konu bitirmeme rağmen edebiyat netim yaptığım netlerin en iyisine ulaştı. tamamen gamze hoca ve gökhan hoca sayesinde.Bu eğitim bana sadece edebiyatı değil başka seyleri de öğretti. Çalışmayı bırakmayıp , hedeflerime daha da yaklaştıkça bu eğitimin değerini anlıyorum. Durumu olan ve hayallerine ulaşmak isteyenler için bu eğitimi tavsıye ediyorum.
  Gamze hoca ,Gokhan hoca ve takibiki neşe hocama burdan selamlar emeğinize yüreğinize sağlık çok iyi bir iş olmuş teşşekkürler herşey için..

 10. Burcu Dikgöz’in profil fotoğrafı

  önyargılarınızı yeneceksiniz..MUTLAKA OKUYUN..!GRİLİ OLMAK KESİNLİKLEEE AYRICALIKTIRR!!! ;)

  şimdi belki bazı arkadaşlarımızın tereddütleri var.inanın hepimizde oldu bu kaygılar,ön yargılar.. şu an ise hayattaki iyikilerimin arasında bu ekibe katılmış olmak.. pekii grili olmak neden ayrıcalıkmış?? çünkü siz edebiyatı en güzel ve en kısa sürede yutuyorsunuz 🙂 peki grihafızayı ayrıcalıklı yapan bu mu yani sadece ? hayırr..kesinlikle hayır..bu egitimi alıp bunun faydasını görmek bu işin sadece bir bölümü olarak kalıyor.biz gri hafıza ekibi olarak arkadaslarımızla harika bir grup icindeyiz.. birbirimizi kontrol ettigimiz tesvik ettigimiz yardımlastıgımız ve hepp birbirimize destek oldugumuz, dahası cok eglendigimiz muhtesem bir grubuz.. bu kadar mı? hayırr degill.. biz sadece bu degerli arkadaslarımızla ilerlemiyoruz bu yolda.. bir an olsun bizi yalnız bırakmadı hocalarımız..istedigimiz her sorunun yanıtını her an onlarda bulabiliyoruz.. bütün samimiyetleri ve içtenlikleriyle oluyor bu.. edebiyat dersimizin harika gitmesinin yanısıra bundan ibaret asla degil..bizi süreklii tesviik eden sürekli motive eden ve hatta bizimle uyuyup bizimle uyanan hocalarımız var bizim 🙂 kesinlikle mübalaga etmiyorum hatta inanın eksik kaldı bu ekip için söylediklerim..her hafta canlı yayınlarımız cekilislerimiz isee apayrııı..Başka kim de böyle bir grup var?her gün sabah hic uyanamam derken 05:00-06:00 arası sizinle birlikte uyanan, sabırsızlıkla bekledıgınız motivasyon dolu günaydını olan bir grikoç düşünün..her hafta canlı yayınlarla edebiyat icin sizi aydınlatan bir hafıza uzmanı düsünün.her sorununuzda yardımcı olan bir de neşe hoca düsünün 🙂 her hafta canlı motivasyon yayını ve her hafta cekilisler..simdi grili olarak biz ayrıcalıklı degilizde kim ayrıcalıklıı !? 😉 eksigi varr fazlası yok arkadaslarr inanınn.. hayırlısı ile sınav bitince dahi hep iyiki diyebilecegim bi ailedeyim su an.. basından beri bu aileyi takip etmeme karsılık keske daha önce olsaydı diyorum..artık gecikmeyin o kadar cok kazancınız olacak ki bu ailedee söylediklerimi tam manasıyla anlamanız ise ancak ve ancak bu aileye katılıp yaşayarak görmekle mümkün olacaktır emin olun.. o zaman anlayacaksınız grili olmak nasıll büyük bir ayrıcalıkmış.. cünkü kıskanılasıı biirr ekiipp buuu..!! 😉 🙂

 11. 1 2
SEMİNERİ SATIN AL
 • 424  310 
 • 365 Gün
 • Sertifika

SATIN ALMADAN ÖNCE
LÜTFEN ÜYE OLUN!