Courses by InstructorProfil

Ad Soyad

Gamze Müftüoğlu

Öz Geçmiş

Merhabalar, ben grihafiza.com kurucu ortaklarından, Profesyonel Koç ve Hafıza Uzmanı Gamze Müftüoğlu. 2 Şubat 1989’da İzmir Bornova’da doğdum. Öğrenim hayatımı ilköğretim, lise ve üniversite olmak üzere Kayseri’de tamamladım.

Lise hayatıma kadar avukatlık mesleğini kendime biçilmiş bir kaftan olarak düşünmüştüm. Tabi bunda etrafın etkisi de az değildi. ’’Sendeki bu çene ile çok iyi avukat olursun, be!’’ cümleleri beni cezbetmişti. Haklılar diye düşünmüştüm, lakin ki öyle değildi  (Gelmeyin etrafın gazına)

Lise hayatına başladığımda benim için dünyanın en zor şeyi; 1- servise yetişebilmek için anne zoru ile kahvaltı yapmak,  2- matematik çözebilmekti. Hal böyle olunca avukatlık da etrafın etkisi de yalan oldu, yabancı dil alanını seçtim. 2008 yılında Erciyes Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandım.

2009 yılında bir eğitim danışmanlık firmasının seminerine katıldığımda meslek hayatımın ne üzerine olacağını keşfetmeye ve hayal kurmaya başladım. 2009 yıllında aynı kurumda Orta Anadolu Bölge Müdürlüğü’nde stajyer ve kurumun sosyal sorumluluk projesinde İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak çalışmaya başladım. Proje kapsamında yaklaşık 1.000 kişiye motivasyon semineri verdim.
İyi bir grafik çizmişim ki 6 ay sonra Bölge İletişim Sorumluluğuna yükseldim. Bu süreçte kişisel gelişim alanında Etkili İletişim / Beden Dili / Sunum Teknikleri / Takım Çalışması eğitimlerini tamamladım.

Bunca çalışmayı yapınca, öğrencilere seminerler yapabileceğim, paylaşımda bulunup destek olabileceğim meslek ne olabilir derken Koçluk mesleği ile tanıştım. 2012 yılında mezun olduktan sonra bir yandan koçluk eğitimlerini tamamlarken diğer yandan Kayseri’de özel bir eğitim kurumunda 1 yıl kadar İngilizce eğitmeni olarak görev aldım.

2013 yılında Hızlı Okuma / Hafıza Teknikleri ile birlikte Profesyonel Öğrenci Koçluğu uzmanlık eğitimlerini tamamladım. Aynı yıl kuruluşumuz Gri Koçluk’ta görev almaya başladım. Bugüne kadar toplamda yaklaşık 5.000 kişiye seminer, sınav öğrencilerine yönelik 1.500 bireysel danışmanlık hizmeti, yüzlerce kişiye Anlayarak Hızlı Okuma eğitimi verdim.

Derken bir gün TM ve  TS’ci öğrencilerimizin bir derya deniz olan edebiyat konularını 5-6 aylık bir süreye sıkıştırarak yetiştirmek için kıvrandıklarını gördük, edebiyat dersinin en zor tarafına yönelik, gönlümüz daha fazla razı olmadı. İşlerini daha da kolaylaştırmak gerek, e bu da bizim işimiz diye düşündüm.

Hafıza alanında yüzlerce saat eğitim verdikten sonra hafıza teknikleri ile LYS Edebiyat’ı bir eğitim formatına dökmeye karar verdik. Piyasadaki tüm kaynakları ve soruları taradıktan sonra yaklaşık 10 aylık geceli gündüzlü bir çalışma ile Gri Hafıza ekibi olarak, Türkiye’nin en eğlenceli edebiyat eğitimini ortaya çıkardık.

3 yıl içerisinde yüzlerce saat Hafıza Teknikleri ile edebiyat eğitimi verdim. Her LYS sonrası öğrencilerimizin bu eğitimin meyvelerini aldıklarını gördük. 2015 yılı LYS’ye girdiğimde tekniğimizin ve eğitimimizin bu sınav için birebir olduğuna %100 emin olunca tüm Türkiye’ye bu müthiş eğitim fırsatını sunmaya karar verdik.

Şu an hayatıma Profesyonel Koç ve Hafıza Uzmanı olarak devam etmeliyim