Mezun TM’lere Kasım Ayı İçin 6 Altın Tavsiye

Mezun Eşit Ağırlıkçılara Kasım Ayı İçin 6 Altın Tavsiye

  • Kasım Ayında 4 Deneme Çözülmeli: Piyasadaki denemeler yavaş yavaş ortaya çıktı. Bu denemeleri evde çözmeni tavsiye etmem çünkü evde çok rahat oluyorsun. Dışarda bi yerlerde denemelere girmen senin için süper olur.
  • Çok iyi bir Analiz Yapmalı : Bir tane ajanda alıp,içine teker teker yaz.”Hangi yayında kaç net yapıyorsun.ne oluyor?”, Tarihten bir konudan sürekli yanlışın mı çıkıyor? Lütfen dön o konuya ve mükemmel bir konu çalışması yap. Denemelerde iniş çıkışlar çok normal.Bu denizin dalgaları gibi.Mezunsun yani vaktin varken denemelere ayrıntılı girmeni tavsiye ederim.
  • Fen Bilgisi Çalışılmalı mı ? : Yerinizde olsam Fen Bilimleri ile pek ilgilienmezdim.Niye bunu söylüyorum,şunun için : Eğer ki sen Türkçe,Sosyal ve Matematik,Geometri kısmında tatmin olmuşsan “Evet çok iyi yapıyorum” diyorsan; Fen Bilgisi çalış ama bunu demiyorsan yerinde olsam Fen’e hiç bakmam.
  • Günlük ortalama günün 3/1’i çalışılmalı : Gününüzün 3/1’ini ders çalışmaya verin ki harika bir sistem oluşturun.
  • Sosyal Bilgiler ve Türkçe ile ilgili en az 4 kaynak bitmeli : Bu konular hızlı bir şekilde bitebilir.Bizim için önemli olan soru bankalarını bitirmek olmalıdır.
  • LYS ( Mat-2 ve Edebiyat ) çalışılmalı : Yerinizde olsam çok az da olsa Mat:2’in 3 konusu da olsa ben şimdiden çalışmaya başlardım. Peki ya edebiyat : “Ya Edebiyat çok kolay hocam, hep öyle diyorlar” Şuna dikkat ettiniz mi? Herkes aynı şeyi söylüyor. Peki nasıl bir farklılık olacak Edebiyat’ta? Yerinde olsam Edebiyat’ı hiç hafife almam. Ve hatta Edebiyat’ı çok iyi götürürseniz mat2 için de çok güzel bir fırsat olur. Bazı öğrenciler şunu söylüyor: İyi de Gri Koç benim matematiğim çok kötü. Ben yerinizde olsam konuların hepsine bakmaya çalışmam. Mat2’si sıfır olan bir arkadaş şu an çalışmaya başlarsa yetişme konusunda büyük sıkıntılar yaşar. O yüzden 3-4 tane sağlam Mat2 konusu seçilmeli ve önce onlar temizlenmeli. Konular çok iyi giderse konu sayısı arttırılabilir.
31 Ekim 2016

0yanıtlar "Mezun TM'lere Kasım Ayı İçin 6 Altın Tavsiye"

Mesaj At